HOME

Cupa Europeană de Ju-Jitsu

Ne face o deosebită bucurie să vă informăm că DAVID RIZU, elev al Şcolii Gimnaziale nr. 43 “FERDINAND” (clasa a V-a B), şi sportiv, practicant de arte marţiale, legitimat la Clubul Sportiv Marina Constanţa a obţinut, pentru România, performanţe extraordinare la Cupa Europeană de Ju-Jitsu, astfel:
-> loc I / medalie de aur, proba: ju jitsu fighting, categoria de vârstă: UI4, categorie de greutate: -34 kg;
-> loc III, proba: ju jitsu ne waza, categoria de vârstă: UI4, categorie de greutate: -34 kg;
Apreciem în mod deosebit rezultatele excelente ale lui DAVID RIZU, deoarece demonstrează o determinare, inteligenţă, capacitate de mobilizare psihică şi fizică de excepţie. Faptul că a reuşit să se impună ca un sportiv de valoare în cadrul unei competiţii internaţionale, desfăşurate la distanţă, prin adaptarea rapidă la stilurile diferite ale sportivilor străini, după o deplasare obositoare şi în care a respectat cu stricteţe indicaţiile antrenorilor privind nutriţia, hidratarea şi realizarea exerciţiilor care să-i păstreze o capacitate ridicată de focalizare asupra obiectivelor, ne conferă încredere pentru viitoarele competiţii: sportive, educaţionale şi ale vieţii.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *