Bucuria de a dărui aduce lumină și energie pozitivă!

Dacă am ști să dăruim mai mult, dacă am încerca să ne îmbogățim sufletul nu cu lucruri materiale, ci cu bucuria celor din jur, dacă am da măcar un “Multumesc!” și o vorbă bună mai des, fără a fi o zi anume, atunci am trăi mai mult în armonie cu noi înșine. Dacă în noi ar fi mai multă mulțumire și am face un efort să ne schimbăm, atunci am avea bucuria de a-i face pe ceilalți fericiți, fără a aștepta nimic în schimb! O privire caldă, o îmbrățișare sinceră, o mână strânsă și un simplu mulțumesc pot schimba ziua unei persoane. Bucuria de a dărui aduce lumină și energie pozitivă!

Vineri, 13. 12. 2019, elevii clasei a II a B alături de părinții acestora au simțit din bucuria de a dărui. Au fost mesagerii Moșului, în prag de sărbători, aducând zâmbete pe fețele minunate ale elevilor din Școala Gimnazială Movila Verde- județul Constanța.

Sărbători fericite!