Albert Belu, elev în clasa a VII-a A – premiul I la atletism – Olimpiada Națională a Sportului Școlar.

Aghagianian Arman Mateo, elev în clasa a VII-a C, premiat la Campionatul Național de Super Slalom – Slalom Juniori.

Delia Papazicu, elevă în clasa I B la – participantă la emisiunea „Românii au Talent” de la PRO TV.

Elevi calificați la etapa națională a concursului „Terra – Mica olimpiadă de geografie pentru clasele V-VII”.

Cu multe emoții, elevii noștri minunați au împărtășit impresiile lor despre clasa a V-a.

Ziua Femeii marcată în toată lumea pe 8 Martie, serbează curajul și puterea celor care au jucat un rol extraordinar în societate, dar le celebrează și pe femeile din viața fiecăruia dintre noi, de la iubite la mame, colege și prietene. La mulți ani!

“Mărțisor în culori!” Lucrări realizate de elevii claselor a V-a și a VI-a.

Luna iubirii… în cuvinte, legende, cifre și emoții colorate și intonate de elevii clasei a II-a C

Felicitări elevilor noștri pentru premiile obținute în cadrul concursului național digital de Desen cu tema “Spațiu și antreprenoriat” din cadrul suitei de manifestări “My Space”, organizat de Colegiul Național “Mircea cel Bătrân” Constanța, cu ocazia Săptămânii Mondiale a Spațiului Cosmic!

Cu drag, despre Eminescu!

Emoție și iubire pentru poezie, de dragul lui Eminescu!

Este sărbătoare! Spiridușii Moșului au cântat si ne-au încântat cu glasurile lor pline de veselie!

Ne mândrim cu el: Armen Ovidiu Dima, elev în clasa a V-a B, autorul cărţii “Am 11 ani. Să vă povestesc Primul Război Mondial…” apărută la Editura Litera